Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

Zarejestruj / Zaloguj

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Za mroczną rzeką

2021-03-21 | Autor: Paweł BąkiewiczAutobiograficzna opowieść japońskiego uciekiniera który przeżył w Korei Północnej 36 lat jest obrazem zmagań jego oraz jego bliskich ze światem nad Taedong-gang. Ojciec autora, urodzony w Korei Południowej, a później przymusowo wywieziony do pracy przymusowej na japońskie wyspy, po latach, omamiony wizją raju nowo budującej się Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej postanawia wraz z rodziną w latach 60-tych wrócić na rodzinny półwysep. Przepełniony nadzieją na lepszy byt szybko orientuje się, że panujące warunki w domniemanym raju Kim Ir Sena są zgoła odmienne od tych, o których się spodziewał. Po lekturze, na pewno każdy z nas będzie musiał zrewidować semantykę słowa bieda. Niech za jeden z wielu przykładów, które bezpardonowo atakują czytelnika praktycznie na każdej z 300 stron książki będzie fakt, iż dla autora ksiażki, niezwykłym wydarzeniem były nowe spodnie roboczne, które otrzymał w związku z nową pracą. Wcześniej, nosił tylko jedną parę, tę w której przybył z Japonii. Kilkanaście lat wcześniej.

Masaji Ishikawa nie dorabia do swojej historii wzniosłej ideologii. Jest to książka, która jak żadna inna stawia przed czytelnikiem wyjątkowo trudne zadanie. Jak w obliczu tak naturalistycznie przedstawionych trudów przetrwania znieść płonne próby poszukiwania sensu. Jeżeli nie boisz się tego wyzwania, szczerze polecam Ci tą książkę. Możliwe, że po jej lekturze ujrzysz w nowym świetle nie tylko swoje spodnie.Brak komentarzyDodaj komentarz

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2020

Historia

Inne

Copyright © 2006-2019 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz regulamin.