Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Etykieta: Starożytna Grecja

Artykuły:

Prostytucja w starożytnej Grecji

Jako społeczne zjawisko prostytucja jest jednym z elementów obecnej rzeczywistości, które z jednej strony budzi niepokój, niechęć, zgorszenie, czasami nawet histerię, a z drugiej zawoalowaną ciekawość, ukryte podniecenie i pobłażliwe przyzwolenie. Psychologia postrzega prostytucję przez pryzmat jej wpływu na osobowość i seksualność człowieka zaś termin „prostytucja" wywodzi się z łacińskiego "prostitutio" oznaczającego nierząd uprawiany w celu osiągnięcia zysku. Zjawisko to istnieje we wszystkich kulturach a jego korzenie sięgają . . .Postaci:

Aleksander Wielki (Macedoński)
"Uchodzi za największego władcę i wojownika starożytności, a jego sława przetrwała aż do naszych czasów. Był królem i zdobywcą, podbił cesarstwo perskie, dotarł do Oceanu Indyjskiego, a w wieku 30 lat władał niemal całym antycznym światem. Na temat jego życia i czynów powstało wiele mitów i legend; przez stulecia pobudzał wyobraźnię artystów i niezmiennie intrygował dziejopisów i historyków. Kim jednak był naprawdę? Półbogiem czy zwykłym śmiertelnikiem nie wywyższającym się ponad swoich poddanych? Tyranem . . .
Archiloch
Archiloch z Paros to grecki poeta żyjący w połowie VII stulecia p.n.e.. Jest jednym z głównych przedstawicieli wczesnogreckiej poezji lirycznej. Źródła niewiele o nim mówią. Wiadomo jednak, że Archiloch był synem arystokraty z Paros, Telesiklesa i jego niewolnicy, pięknej Enipo. Jako, że nie pochodził z prawem łoża, Archiloch nie mógł liczyć na jakikolwiek spadek po swym ojcu. Nie widząc dla siebie perspektyw, gdy jego przyrodni bracia odebrali mu wszystko, co pozostało po ojcu, Archiloch stał się najemnikiem, służącym wszędzie tam, gdzie . . .

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.