Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plHisturion 2.0 we wrześniu 2013 !!

Niedawno obchodziliśmy nasze 7 urodziny; po raz pierwszy histurion.pl ukazał się w godzinach wieczornych dnia 28 marca 2006 roku! Nikt chyba wtedy nie przypuszczał, że 7 lat później staniemy się jednym z największych polskich portali historycznych w Polsce, z 10 tysiącami zarejestrowanych użytkowników i blisko 6 MILIONAMI odsłon naszych artykułów. Naszym głównym celem jest popularyzacja historii szerokiej grupie odbiorców. Dzięki środkowi przekazu jakim jest internet, nie tylko jesteśmy w stanie dotrzeć praktycznie do każdego, ale przede wszystkim przedstawiać historyczne fakty, daty, postaci, ciekawostki itp. w sposób niezwykle przystępny, ciekawy i interaktywny. O ileż ten sposób prezentacji jest bardziej wciągający od tradycyjnego przekazu książkowego!

Internet jest jednak, w przeciwieństwie do druku papierowego (który nota bene od 1455 r. zmienił się nieznacznie), medium niezwykle dynamicznym; wszelkie technologie internetowe są stale udoskonalane, dodawane są nowe moduły, poprawiana jest wydajność itd. Z tego też powodu, portale internetowe również powinny iść z duchem czasu, stale ulepszając swoją formę przekazu, aby zawarte informacje były jeszcze bardziej przystępne dla odbiorcy. Niestety, większość portali historycznych przywiązana jest do "tradycyjnych" technologii i bardzo niechętnie przestawia się na nowe możliwości. Histurion.pl zamierza jednak stać się wyjątkiem. Już od dłuższego czasu pracujemy nad przestawieniem się na zupełnie nowy "silnik" z wykorzystaniem najnowszych technologii (html5, css3, jquery, ajax, widgety androida), aby udownić, iż również portale historyczne mogą być nowoczesne.

Co konkretnie ulegnie zmianie ? Jak można wnioskować z tytułu - histurion 2.0, zmiany będą tak istotne, iż będziemy faktycznie mogli mówić o nowej wersji. Będzie to przede wszystkim:

- zupełna zmiana wyglądu graficznego
- nowy system wyświetlania artykułów
- nowy system komentarzy
- nowy system profilu użytkownika
- ostateczne ukończenie długo oczekiwanego działu "postaci historyczne"
- nowy system wyszukiwania i segregowania treści
- bliższe połączenie z portalami społecznościowymi (facebook i twitter)
- podzielenie 'epoki' czasy współczesne na XIX i XX w.
- gry i quizy z wykorzystaniem HTML5
- możliwość korzystania z histuriona na urządzeniach mobilnych wraz z widgetami androida

Prawdopodobny termin startu "histuriona 2.0" to wrzesień 2013 r. Jednak wiele zmian będzie wprowadzana systematycznie, toteż będą mogli Państwo w najbliższych tygodniach/miesiącach obserwować jak zmienia się nasz portal, aby w końcu udowodnić, iż przekazywanie wiedzy historycznej nie musi ograniczać się do starej, zakurzonej, częściowo zżółkniętej ksiązki!

Paweł Bąkiewicz :: 2013-04-02

Brak komentarzyDodaj komentarz

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.