Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plOdkryto grobowiec Heroda

O odnalezieniu miejsca pochówku władcy Judei poinformował na konferencji prasowej w Jerozolimie izraelski archeolog Ehud Necer. Grobowiec znajduje się w Herodium - sztucznie usypanym kopcu na pustyni Judejskiej, ok. 12 km od Jerozolimy. Od dawna przypuszczano, że Herod został pochowany w tym miejscu, a wykopaliska prowadzono już od lat 50. Ekipa Necera, który prowadził prace w Herodium od 1972 r., odnalazła wapienny sarkofag trzy tygodnie temu. Nie było w nim żadnych szczątków, ale ornamenty wskazują, że należał właśnie do Heroda.

Postać Heroda znana jest głównie z biblijnego opisu rzezi niewiniątek. Władca ten rzeczywiście był bezwględnym despotą (bojąc się spisku kazał zamordować swoją żonę i synów), ale jednocześnie utalentowanym administratorem. Przyczynił się m.in. do odbudowania świątyni w Jerozolimie. Swoją pozycję zawdzięczał w dużej mierze podporządkowaniu się Rzymianom, którzy uczynili go swoim namiestnikiem, a później przyznali tytuł króla Judei.

Piotr Radziejewski :: 2007-05-08

4 celne komentarzeDodaj komentarzStrona nie została odnaleziona!


Niestety szukana przez Ciebie strona nie została odnaleziona, czyli wystąpił znienawidzony przez wszystkich błąd 404. Istnieją dwa wytłumaczenia; możliwe, iż szukana strona została usunięta lub przesunięta, albo po prostu źle wpisałeś/aś adres URL. Ale niestety istnieje też ryzyko, iż to my coś 'sknociliśmy' (oby nie!) w kodzie strony i zakradł się tzw. "bug", czyli po polsku robal. Koniecznie daj nam o tym znać; skopiuj link z paska przeglądarki i wyślij go na adres: naczelny[malpa]histurion.pl    Wspólnie oczyśćmy histuriona ze wszelkich błędów/robaków!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.