Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plOdnaleziono Arkę Noego

Jeśli to odkrycie okaże się prawdziwe, to nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z rewolucją. Chińscy naukowcy wespół ze swoimi kolegami z Turcji ogłosili właśnie, że trafili na ślady szczątków Arki Noego. Badacze stwierdzili, że na 99,9 procent mamy do czynienia z opisanym w Biblii statkiem.

Na ślad obiektu zespół chińskich i tureckich specjalistów trafił niedawno w Turcji. Wg ich rewelacji miał się on znajdować na górze Ararat. Pierwsze ekspertyzy wykazały, że szczątki wraku pochodzą sprzed 4800 lat. - poinformowała agencja AFP.

Niewykluczone, że już wkrótce znalezisko trafi na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Czekamy na wyniki dalszych badań.

Krzysztof Konat :: 2010-05-02

7 celnych komentarzyDodaj komentarz
Użytkownik


Dodano: 2010-05-08
Coś mi się nie wydaje że są to szczątki Arki Noego. Są spekulacje że ludzie już wtedy budowali statki i przemieszczali się szkoda że nie am więcej informacji na ten ciekawy temat Np. przybliżone wymiary statku
No cóż czekam na dalsze info w tej sprawie
Redaktor


Dodano: 2010-06-04
ja niestety nie byłbym takim optymistą. Wdzisiejszym świecie szuka się sensacji w stylu Hollywood. Być może odkrycie jest interesujące lecz nie oznacza że akurat ta łódz należała do Noego, zresztą chyba wymiary statku są zbyt skromne. Fajnie byłoby powiedzieć że się mylę! Ale szczerze nie jestem aż tak mocno przekonany do tego faktu.
Użytkownik


Dodano: 2010-06-19
Bez przesady. wymiary znajdziesz w każdej Biblii Starego Testamentu.
Arka była ogromna - 137m x 23m x 14 m.
Użytkownik


Dodano: 2010-06-20
Właśnie, jak można być pewnym na prawie 100% takiego odkrycia? Nie wydaje mi się to prawdopodobne, ale jakieś podejrzenia zawsze można mieć... Dokładne badania wykażą, choć nie wiem jak można udowodnić autentyczność znaleziska.
Redaktor


Dodano: 2010-06-22
tak le jeśli wierzy łbym dosłownie Biblii to zatanawia mnie jak na tak małej "barce" mógł pomieścić wszystkie "boskie stworzenia" po jednej parze? wybacz ale trzeba być realistą. Arka to tylko legenda opisująca być może autentyczną postać, ale moim zdaniem Arka była dużo mniejsza, coś około wielkości zwykłej barki transportowej. zresztą polecam lekturę sumeryjskiego mitu o potopie na pewno jest on bardziej obiektywny od Biblii - przynajmniej w tym jednym wypadku.
Użytkownik


Dodano: 2010-06-23
A gdzie fakty przekonujące za mitami. Tu jest przynajmniej realna liczba i w dodatku zgadza się z odkryciami archeologicznym. Nie ma pewniejszego naukowo źródła z starożytności niż Biblia. Tylko nie można jej czytać bez porządnych wiadomości o językach starożytnych i archeologii biblijnej. Prawda kosztuje!
Redaktor


Dodano: 2010-06-30
owszem nie zaprzeczę, że Biblia mówi dużo ciekawych informacji, ale nie należy również przyjmować wszystkich info w niej zawartych tak dosłownie. Zresztą kto przy zdrowych zmysłach zapisałby dokładne wymiary arki? Przecież z upływem czasu nastepuje mitologozacja różnych opowieści, podań. A ponadto jeśli mnie pamięć nie myli Biblię zaczęto redagować dopiero w VIII lub VII wieku p.n.e. A od potopu minęło przecież kilka tysięcy lat! Więc jak to byłoby możliwe zachować wymiary Arki niezmienione przez taki szmat czasu? Myślę, że ten kto pisał o Arce po prostu wymyślił owe wymiary. Zapewne na chłopski rozum oszacował możliwe rozmiary owego statku.

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.