Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plPolska w żałobie.

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku wydarzyła się bezprecedensowa tragedia w historii Polski, Europy i Świata. Samolot Prezydencki TU-154, którym leciał Lech Kaczyński z żoną Marią i wieloma wybitnymi osobami rozbił się w Smoleńsku. To wielka tragedia i strata dla naszego Narodu. Zginęli wielcy ludzie, bojownicy o Polskość. Walczyli oni o wartości najważniejsze i najświętsze dla naszego Narodu: o Miłość do Boga i Ojczyzny, o Patriotyzm i o Prawdę. Prezydent Lech Kaczyński, w swoim przemówieniu, którego nie zdążył wygłosić, a które nie mogłoby zabrzmieć donośniej niż teraz, konsekwentnie i dobitnie domagał się prawdy o polskich oficerach pomordowanych w Katyniu i innych miejscach przez Sowietów. Ta Tragedia jest tym większa, gdyż zginęli tam, oprócz Pary Prezydenckiej, między innymi przedstawiciele Rodzin Katyńskich, Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie. Trzeba sobie uświadomić, że ci ludzie walczyli o Pamięć o naszej jakże bolesnej i krwawej, lecz też jakże chwalebnej Historii. My Polacy przeżywamy teraz ciężkie chwile. To wydarzenie wybitnie nam uświadamia, że bez względu na kłopoty codzienności, na spory i na różne poglądy, nie możemy zapominać KIM jesteśmy i dzięki KOMU w ogóle jesteśmy. Jesteśmy Polakami i nasz naród wiele przeszedł. Owszem mamy wady, jak każdy inny naród, lecz nie powinniśmy się wstydzić naszej Polskości. Nie możemy zapominać o naszej Historii. Musimy pielęgnować Historię, Tradycję i Pamięć o Tych, którzy walczyli o to, byśmy PRAWDZIWYMI Polakami byli. Pamiętajmy o tych, którzy zginęli dla Polski setki lat wcześniej, 70 lat temu i teraz. Katyńska Ziemia przyjęła kolejną polską ofiarę, jednak nie jest miejscem przeklętym, lecz uświęconym bezmiarem polskiej krwi, oddanej w służbie Ojczyźnie. Pamiętajmy o tych, których zabrakło. Cześć ich pamięci, pokój ich duszom.

Aneta Kmita :: 2010-04-15

4 celne komentarzeDodaj komentarz
Użytkownik


Dodano: 2010-04-17
Kiedy w TV pokazywano krakowska demonstrację przeciwników i zwolenników pochowania prezydenckiej pary na Wawelu i kiedy usłyszałem o otwartym liscie wielce utalentowanego,swiatowej sławy i nieskazitelnej postawy p. A .Wajdy TO WSTYDZIŁEM SIĘ ŻE JESTEM POLAKIEM.
Redaktor


Dodano: 2010-04-17
Bardzo proszę, by nie robić z tego tematu jakiś przepychanek (Popielu nie odnieś tego do siebie, bo mówię na zaś do innych osób, które by tutaj chciały się wypowiedzieć). Owszem rozumiem, co masz na myśli, jednak prosiłabym, by wstrzymywać się z takimi komentarzami. Nic nie ujmuje ich prawdziwości, lecz nie czas i miejsce na to. Oddajmy szacunek zmarłym. Popielu zgadzam się z Tobą oprócz jednej kwestii, tej ostatniej. Nigdy nie wstydź się, ze jesteś Polakiem. To tak jakbyś się wstydził całej naszej Historii, w tym i Katynia i ostatniej tragedii w Smoleńsku. Można się wstydzić za postępowanie niektórych osób, za ich wady, ale przenigdy za swoją narodowość. Ja będę iść przez życie z podniesionym czołem, m.in. za to właśnie, że jestem Polką. Codziennie dziękuję Bogu, że urodziłam się właśnie w Polsce. Jestem z tego dumna. Bez względu na to, co niektórzy głupcy mogą powiedzieć lub zrobić. Bo mam w pamięci wielkich Polaków i wielkie czyny, sławę i honor Narodu Polskiego. Owszem serce bardzo boli jak słyszy i widzi się takie ohydne sceny, które opisujesz, lecz trzeba pamiętać, że tacy ludzie nie są całym narodem i że są to przypadki zaślepionych i małych ludzi. Zwykle ludzie dostrzegają tylko to co jest zepsute i złe, a nie dostrzegają wokół dobra i piękna. Wielka szkoda.Trzeba żebyśmy wreszcie jako naród otrząsnęli się z dziwnych, złych, niepotrzebnych i dołujących nas kompleksów, bo pomimo iż mamy wady, nasza historia jest wspaniała i my też jesteśmy. Tylko jakoś nie chcemy tego dostrzec.
Gość


Jacenta
Dodano: 2010-04-20
Lilla Weneda jestem pod wrażeniem Twojej lojalności i poszanowania tego co pod nogami i wokół nas. Właśnie w tych trudnych dniach pełnych zagubienia, skłonności do rozpaczy, niepewności następnych dni powaga nakazuje liczyć się ze słowami i powstrzymywać niekontrolowane zapędy. Powaga takich trudnych chwil zamyka usta, choć myśli nasuwają mnóstwo pytań.
Ja korzystając z tak wartościowego portalu chciałabym uwiecznić pamięć tragicznych ofiar ziemi rosyjskiej krótkim stwierdzeniem

"Topór Katyńskiej śmierci ugodził
w Prezydenta i elitę niepodległości Polski,
a cios był tak silny, że rozłupał
70-letnią skorupę zakłamania rosyjskiego".

Teraz musimy to wykorzystać do wzajemnego szacunku i wsparcia.
Wszyscy POLACY !!!! Bo nie wiemy co przyniesie ciąg dalszy...
Gość


Jacenta
Dodano: 2010-04-20
Przy okazji korzystając z całkowicie wolnej ręki w kanale komentarzy chciałabym zwrócić uwagę na fakt, jaki zauważyłam, że większość szanujących się portali udostępnia przeglądanie swoich artykułów wszystkim chętnym, natomiast możliwość wpisywania komentarzy tylko osobom zalogowanym. Niestety na Waszym forum można trafić na tak wiele przykrych i urągających wpisów, że choćby z tego względu apeluję o zaoszczędzenie czasu moderatorom na usuwanie zbędnych komentarzy i narażanie ciekawskich oczu na paskudztwa niegodne Histuriona.
Kłaniam się...

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.