Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plSpór o Pompeje

Do kłótni o Pompeje doszło we Włoszech po tym, jak przedstawiciel władz regionu Kampania poinformował o planach ograniczenia liczby zwiedzających je turystów.

Według tego projektu słynne wykopalisko archeologiczne miałoby zostać oddane częściowo do dyspozycji prywatnego biznesu, który w zamian za solidną opłatę mógłby tam zorganizować imprezy.
Szef wydziału turystyki regionu Claudio Velardi powiedział, że tylko zmniejszenie liczby zwiedzających może zapewnić właściwy poziom usług w tym miejscu i zarazem zwiększyć wpływy do kas od prywatnych firm. Fundusze te, dodał, będzie można przeznaczyć na utrzymanie ruin rzymskiego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza.

Jak zauważył "nie ma w tym nic skandalicznego" i przypomniał, że także sale wystawowe nowojorskiego Muzeum Sztuki Nowoczesnej, madryckiego Prado i paryskiego Luwru wynajmowane są w celach komercyjnych, a znana włoska firma wynajęła nawet fragment Chińskiego Muru.

Wypowiedź ta oburzyła przedstawicieli miejscowej branży turystycznej, których zdaniem ograniczenie liczby zwiedzających Pompeje zniszczy w rezultacie ten sektor i tak ponoszący już ciężkie straty finansowe z powodu kryzysu śmieciowego w Kampanii.

Zauważa się, że jak na ironię propozycja ta została wysunięta zaledwie kilka dni po tym, jak władze Kampanii ogłosiły szereg inicjatyw na rzecz ratowania branży hotelarskiej i turystycznej w Neapolu i okolicach, między innymi poprzez sprzedaż bardzo atrakcyjnych cenowo pakietów dla turystów.

Aneta Kmita :: 2008-05-13

1 celny komentarzDodaj komentarz
Użytkownik


Dodano: 2008-05-15
Jako archeolog powiem, że Pompeje ze względu na to jak cennym są zabytkiem powinny pozostać pod ochroną państwa a nie prywatnych firm, ponieważ sposób w jaki były odkrywane i nie zawsze dostatecznie zabezpieczone może powodować ich niszczenie i podnosić koszty konserwacji dlatego pomysł aby wynajmować jakąś część starożytnego miasta nie jest tak do końca głupia pod warunkiem, że nie będzie to ten sektor gdzie odnaleziono ludzkie szczątki...

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.