Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.plZnaleziono szczątki Jezusa?

Serwis Dziennik Online (www.dziennik.pl) podał dzisiaj informację o szokującym odkryciu, które będzie tematem filmu dokumentalnego reżyserowanego przez Jamesa Camerona. W 1980 r. izraelscy archeolodzy znaleźli w Jerozolimie jaskinię, w której znajdowało się 10 sarkofagów sprzed ok. 2000 lat. Na części z nich znajdowały się inskrypcje, z których wynika, że spoczywają w nich szczątki Jezusa, Marii, Marii Magdaleny, a także brata i syna Jezusa.

Film Camerona powstaje od trzech lat. W jego produkcji brali podobno udział znani naukowcy, archeolodzy i specjaliści od DNA. Przeprowadzone przez nich badania potwierdziły autentyczność znalezisk. W filmie, który pokaże stacja Discovery, brytyjska telewizja Channel 4, kanadyjska Vision i izraelska Channel 8, ma być przedstawiona droga od odkrycia sarkofagów do zidentyfikowania szczątków.

Cameron i archeolodzy o szczegółach odkrycia mają opowiedzieć jutro podczas konferencji w Nowym Jorku. Wtedy też mają zostać pokazane sarkofagi.

Jeśli faktycznie odnaleziono szczątki Jezusa, może to być największe i najbardziej sensacyjne odkrycie archeologiczne w historii.

Piotr Radziejewski :: 2007-02-25

4 celne komentarzeDodaj komentarzStrona nie została odnaleziona!


Niestety szukana przez Ciebie strona nie została odnaleziona, czyli wystąpił znienawidzony przez wszystkich błąd 404. Istnieją dwa wytłumaczenia; możliwe, iż szukana strona została usunięta lub przesunięta, albo po prostu źle wpisałeś/aś adres URL. Ale niestety istnieje też ryzyko, iż to my coś 'sknociliśmy' (oby nie!) w kodzie strony i zakradł się tzw. "bug", czyli po polsku robal. Koniecznie daj nam o tym znać; skopiuj link z paska przeglądarki i wyślij go na adres: naczelny[malpa]histurion.pl    Wspólnie oczyśćmy histuriona ze wszelkich błędów/robaków!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.