Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Age of Empires III: Wojna Wodzów

2006-12-30 | Autor: Brygida Sobieska


Age of Empires III: The WarChiefs to pierwszy oficjalny dodatek do AoE III.

Rozszerzenie oferuje szereg misji w postaci dodatkowej kampanii dla pojedynczego gracza. Ponadto, wprowadza trzy nowe nacje rdzennych mieszkańców Ameryki, takich jak Irokezi.

Jako że są one dostępne dla gracza, pojawia się bardzo interesująca możliwość poprowadzenia plemion przeciwko europejskim kolonizatorom.

Oprócz tego, do dyspozycji oddane zostało więcej opcji rozbudowania Stolicy Europejskiej, nowe jednostki (po obu stronach), oraz mapy do rozgrywek multiplayer (m.in. piaszczysta Kalifornia czy dzikie Północne Terytoria).

Podstawowa wersja obejmowała okres od pierwszych lat XVI aż po początki XIX wieku. Skupiała się głównie na kolonizacji terenów Ameryki, gdzie mieliśmy do dyspozycji jedynie państwa europejskie wspomagane przez nieliczne oddziały plemion kolonizowanych (m.in. Azteków i Indian). Nie mieliliśmy jednak możliwości pokierowania od początku cywilizacjami Nowego Świata. Panowie z Ensemble postanowili nadrobić braki i wprowadzić zupełnie nowe cywilizacje w pierwszym oficjalnym dodatku. Chodzi tutaj tylko o trzy nacje, jednak uzupełnione nowymi jednostkami, przy europejskich cywilizacjach stanowić będą całe sedno przyzwoitego dodatku.

Niestety, na razie Ensemble wymienił oficjalnie tylko jedną cywilizację, a ma nią być historyczna Wielka Konfederacja Irokezów – związek pięciu rodów (Kajuga, Mohawk, Oneida, Onondaga i Seneka), który powstał, aby chronić prawa tubylców. Spekuluje się, że kolejne dwie to Aztekowie i Inkowie, aczkolwiek na ostateczną listę dodanych nacji przyjdzie nam zapewne poczekać jeszcze jakiś czas. Jednostki, jakie zasilą oddziały tubylców, składać się będą z tego, co dotychczas ujrzeć mogliśmy w Age of Empires plus dodatkowo sześć nowych wojowników. Będą to m.in. łucznicy Aenna, jeźdźcy z muszkietami i potężne oblężnicze tarany. Ujrzymy także nowe jednostki morskie - na razie wiadomo, że będą to m.in. uniwersalne canoe, które posłużą jednocześnie do walki, łowienia ryb i transportowania ludzi.

Plemiona indiańskie ze względu na słabe możliwości ofensywne uzyskają bonusy w postaci szybszego rozwoju ekonomicznego. Deweloper co prawda nie zdradził ostatecznie, czym będzie to owe ułatwienie, jednak najprawdopodobniej dotyczyć będzie szybszego wydobywania surowców i budowania budynków. Rozgrywka zostanie wzbogacona także o pełną gamę nowych kart-dodatków, przeznaczonych do rozbudowy głównego miasta indiańskich plemion. Limit jednostek w serii Age of Empires już od początku jej istnienia wykluczał epickie bitwy z udziałem setek tysięcy wojaków. Niestety i teraz fanatycy gier z cyklu Total War będą musieli obejść się smakiem, ponieważ dodatek pozostanie przy standardowych 200 pozycjach.

Główny wątek The WarChiefs w trybie dla pojedynczego gracza obejmować będzie jedną kampanię, która, jak już wspomniałem, ukaże losy Indian w czasie kolonizacji Nowego Świata przez Europejczyków. Producent zapewnia także nawiązanie poszczególnych misji do historycznych wydarzeń, o których piszą podręczniki do historii. Nieznane są jeszcze losy fabuły, ale wiadomo, iż w dalszym ciągu będzie ona skupiać się wokół rodziny Black.

Tworzenie dodatków do znakomitych produkcji to dla dewelopera wcale niełatwe zadanie. Rzesza fanów nie może dostać w rozszerzeniu jedynie nowych scenariuszy. Do premiery pozostał jeszcze szmat czasu, miejmy więc nadzieję, że Ensemble dopracuje The WarChiefs i ukazanie ekspansji Europejczyków z poziomu Indian okaże się strzałem w dziesiątkę, a dodatek powtórzy sukces podstawki, pozostając przez kolejne miesiące na światowych listach sprzedaży.Obrazki z gry


Brak komentarzyDodaj komentarz

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.