Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Sniper Elite 4

2017-03-16 | Autor: Artur Bąkiewicz

Akcja czwartej części słynnej serii rozgrywa się w 1943 roku we Włoszech na półwyspie Apenieńskim. Ponownie przejmujemy kontrolę nad postacią Karla Fairburne'a, znanego z poprzednich części. Nasz bohater zostaje skierowany na wyspę San Celini w południowo-zachodnich Włoszech w związku z pogłoskami na temat nowej "cudownej broni" Niemców- pocisków rakietowych mogących namierzać statki wroga z zabójczą skutecznością. Naszym zadaniem będzie dowiedzieć się jakie są niemieckie plany w związku z nową bronią oraz likwidacja szefostwa Luftwaffe. Nasza przygoda z czwartą częścią cyklu zaczyna się zaraz po przybyciu głównego protagonisty na wyspę San Celini...


Oficjalny trailer

Czwarta część snajperskiej serii zachowała dobrze znane elementy z poprzednich części, znowu możemy po oddaniu strzału z karabinu snajperskiego podziwiać zmianę ujęcia kamery na pocisk i w zwolnionym tempie oglądać jego trajektorię oraz widzieć uszkodzenia ciała jakie zadaje trafionym wrogom. Po za tym nasz bohater jak na snajpera przystało może biegać, kucać, czołgać się, wspinać, skakać, wstrzymywać oddech w czasie strzału (co powoduje ustabilizowanie się celownika) a także zerować lunetę co pozwoli oddawać skutecznie strzały z różnych dystansów.

W grze niezwykle ważna jest umiejętność skutecznego skradania się, cichej eliminacji przeciwnków,chowania za przeszkodami i maskowania czy wykorzystania elementów otoczenia do zabijania wrogów. Możemy zagłuszyć głośność wystrzału z karabinu snajperskiego poprzez oddanie go w momencie gdy np. przelatuje nad tym obszarem samolot i ten sposób wyeliminować wrogów bez alarmowania ich.

W miarę postępów w grze nasz bohater będzie nabywał coraz więcej punktów doświadczenia, które może wykorzystać do nabywania nowych umiejętności tj. zwiększenie maksymalnego tętna (pozwalające dłużej skupić się na przeciwniku i ustabilizować celownik), dodatkowa amunicja czy mniejsze obrażenia od upadków. Wybór umiejętności warto powiązać ze stylem gry, ponieważ przy niektórych taktykach, bardziej przydadzą się jedne umiejętności od innych np. przy bardziej śmiałym stylu gry nastawionym na otwartą konfrontacje bardziej przyda się umiejętność zwiększenia możliwości leczniczych bandaży niż przy skradaniu się i eliminowaniu przeciwników po cichu.


Sniper Elite 4 - video recenzja przez EurogamerPL

Grafika gry wykorzystuje w pełni możliwości konsoli najnowszej generacji. Programiści zadbali o szczegóły m.in. poruszający się siłą wiatru piasek na plaży, światło przebijające się przez liście drzew czy unoszący się w oddali dym spalonego budynku zostały wykonane bardzo starannie. Gracz w ciągu gry będzie przemieszczał się po sporej wielkości lokacjach ciepłych południowych Włoszech m. in. poprzez; wyspy, włoskie miasta, lasy, klasztory czy bazy wojskowe.

W grze mamy do czynienia z licznym arsenałem broni: od noża (do cichej eliminacji) i bron krótką, karabiny snajperskie i maszynowe aż po granaty czy pułapki jakie możemy zastawiać na przeciwników. Każda bron ma swoje wady i zalety np. strzelba zadaje olbrzymie obrażenia wrogom i doskonale nadaje się do walki w pomieszczeniach ale jest zupełnie nieskuteczna na dalszy dystans.

Na szczególną pochwałę zasługuje rozbudowany i otwarty charakter plansz oraz możliwość wykonywania misji pobocznej w dowolnej kolejności. Takie rozwiązanie zrywa w pewnym zakresie z zupełną liniowością gry oraz daje pewną możliwość wyboru którym celem misji chcemy się zająć najpierw.

Gra zawiera zróżnicowany poziom trudności, tryb kooperacji oraz tryb multiplayer. Sniper Elite 4 jest dobrą pozycją nie tylko dla miłośników gier snajperskich ale również dla graczy, którzy wcześniej z serią Sniper Elite się jeszcze nie zetknęli.
Dodatkowe informacje:
Producent: Rebellion Developments
Wydawca: Ubisoft
Rok wydania: 2017

Brak komentarzyDodaj komentarz

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.