Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Europa. Między wschodem a zachodem

2007-09-13 | Autor: Brygida Sobieska
Zbiór szesnastu najnowszych esejów Normana Daviesa to niesamowita podróż po świecie historii, sztuki i literatury. Wyprawa, podczas której naszym przewodnikiem jest niezwykły erudyta, doskonały pisarz, a przede wszystkim wielki historyk. Norman Davies, znany ze swojego zamiłowania do przełamywania utartych schematów, czyni to także na kartach tej książki. Dowiemy się z niej: dlaczego historia ?cywilizacji zachodniej? nie jest tym samym co historia Europy, w czym Australia jest podobna do Syberii i dlaczego nie zdajemy sobie sprawy, że Niemcy przez ostatnie tysiąc lat byli najlepszymi przyjaciółmi Polaków. Autor zdradzi nam źródła swoich inspiracji oraz sekrety historycznego i pisarskiego warsztatu.

Bardzo ciekawa publikacja, którą naprawdę warto mieć w swojej biblioteczce. Norman Davies zawsze świetnie pisał o sytuacji oraz historii, nie tylko Polski, ale również Europy, której w końcu, chcąc nie chcąc, jesteśmy częścią. I tak samo jest tym razem. Obiektywność, ciekawy punkt widzenia i umiejętność klarownego, bardzo przystępnego dla czytelnika przedstawienia swoich myśli i opinii to juz rzadkie cechy w dzisiejszych czasach. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym naszą (mówiąc "naszą", mam na myśli Europę) historią oraz sytuacją społeczno-polityczną.1 celny komentarzDodaj komentarz
Użytkownik


Dodano: 2007-09-13
Bardzo ciekawa recenzja. Zachęca do przeczytania tej książki. Wtrącając, Pan Davies jest jednym z najznakomitszych historyków współczesnego świata, którzy publikują. Dziękuję za ten artykuł. Gratuluję.

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.