Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Kronika słowian

2007-01-03 | Autor: Brygida SobieskaPrawdopodobnie przez dwa dni Frankowie dobywali umocnień, trzeciego widząc osłabienie sił wroga, Samon uderzył na niespodziewających się takiej akcji Germanów konnicą, rozstrzygając bitwę. Lakoniczna relacja Fredegara niech nas nie myli. Klęska Franków była zupełna, wszak porzucili obóz na pastwę Słowian, by tylko ratować swoje życie. Odwrotem tego nie sposób nazwać. Być może jakieś słabe echo tego wielkiego zwycięstwa tkwi w krakowskiej legendzie o księciu Kraku. Miał on, jak pragnie Wincenty Kadłubek, powrócić nad Wisłę z Karyntii po zwycięskich walkach. To, że na terenie Karyntii toczyły się boje Słowian z książętami germańskimi zaświadcza Paweł Diakon. Być może tam należałoby szukać Wogastisburga. Poza śladem wyprawy kolejna poszlaka kieruje nasze myśli w stronę legendy. Przypuszczamy, że w walkach przeciw Dagobertowi, brali udział również przodkowie Wiślan. Mianowicie Samon, w rozmowie z posłem Sychariuszem podkreślał, iż zaprowadził sądy na terenie swego państwa. Co robi Krak, gdy staje na dzisiejszej ziemi krakowskiej?4 celne komentarzeDodaj komentarzStrona nie została odnaleziona!


Niestety szukana przez Ciebie strona nie została odnaleziona, czyli wystąpił znienawidzony przez wszystkich błąd 404. Istnieją dwa wytłumaczenia; możliwe, iż szukana strona została usunięta lub przesunięta, albo po prostu źle wpisałeś/aś adres URL. Ale niestety istnieje też ryzyko, iż to my coś 'sknociliśmy' (oby nie!) w kodzie strony i zakradł się tzw. "bug", czyli po polsku robal. Koniecznie daj nam o tym znać; skopiuj link z paska przeglądarki i wyślij go na adres: naczelny[malpa]histurion.pl    Wspólnie oczyśćmy histuriona ze wszelkich błędów/robaków!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.