Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Niezwykła technika starożytności

2007-01-31 | Autor: Brygida SobieskaJestem Persem: potęgą Persji zdobyłem Egipt. Rozkazałem, by zbudowano ten kanał od rzeki Pirava [Nilu], która płynie przez Egipt, do morza, które wypływa z Persji [Morza Czerwonego]; wykopano go zgodnie z moimi rozkazami i statki popłynęły z Egiptu przez ten kanał do Persji, tak jak tego pragnąłem.
Dariusz, król Persji, ok. 500 p.n.e.

Ustawiłem wielkie płyty z wapienia wzdłuż jego [miasta] murów i wzmocniłem ich konstrukcję: powyżej usypałem taras wysoki na 170 rzędów cegieł na miejscu dawnego pałacu... Na nim zbudowałem pałac z kości słoniowej, drewna klonowego, bukszpanowego, morwowego, cedrowego, cyprysowego, świerkowego i pistacjowego, "Niezrównany Pałac" na mą królewską siedzibę...
Sancheryb, król Asyrii, 704"681 p.n.e.

Czy egipski Labirynt opisywany przez Herodota i Strabona rzeczywiście istniał" A wiszące ogrody Babilonu" Czy Silbury Hill, największy w Europie starożytny kurhan, zbudowano celowo - czy był raczej niezamierzonym "produktem ubocznym" działalności budowlanej w Avebury" Jak powstały architektoniczne cuda starożytności: Wielka Piramida w Egipcie, potężne mury obronne i ziggurat Babilonu, most nad Hellespontem, tunel Eupalinusa na Samos"
Doktor Dick Parry, specjalista w dziedzinie inżynierii, rzeczoznawca, wykładowca Pembroke College i Cambridge University, członek Institution of Civil Engineers w Londynie i American Society of Civil Engineers, rzuca nowe światło na imponujące osiągnięcia inżynieryjne i architektoniczne świata starożytnego.

Od rzymskich akweduktów i mostów, poprzez chiński Wielki Mur i Wielki Kanał, po inkaski system dróg ciągnący się tysiącami kilometrów przez Andy - budowle te wyrastały wysoko ponad przeciętność w czasach, gdy powstawały. Ta książka odsłania techniki budowlane zastosowane do wzniesienia tych konstrukcji, materiały i narzędzia, z jakich wtedy korzystano - techniczny geniusz, którego świadectwem są te niezwykłe monumenty.1 celny komentarzDodaj komentarz
Użytkownik


Dodano: 2007-08-12
Dziś trudno sobie wyobrazić jak powstały takie molochy jak piramidy w Gizie czy te z Ameryki Środkowej. Współcześni potrzebowaliby do tego wielkich dźwigów,a starożytni zwykłymi narzędziami potrafili wznieść takie cuda architektury. Należy im się szacunek i podziw z naszej strony, dlatego polecam tę książkę dla zainteresowanych tematem jak i niedowiarków w możliwości naszych przodków.

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.