Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Wielki atlas mitów i legend świata

2006-10-22 | Autor: Dorota Karolina Witomska


„Wojna trojańska, zmierzch germańskich bogów, tajemnice bogów
Egiptu –mity nieodmiennie fascynują nas swoją ogromną siłą wyrazu, umożliwiając głębsze poznanie oraz zrozumienie starożytnych i tradycyjnych kultur. „Wielki atlas mitów i legend świata” to kompendium wiedzy na temat mitologii, zwyczajów, wierzeń i rytuałów ludów całego świata – od Egiptu, Sumerów i Babilonu do Karaibów, Afryki i Australii.”

Starożytne mity i legendy nadal wywierają wielki wpływ na naszą wyobraźnię. Autorzy tej książki analizują i wyjaśniają te opowieści, umieszczając je w rzeczywistości historycznej i społecznej. Opisują bogów czczonych przez naszych przodków oraz zwyczaje, które przetrwały do dnia dzisiejszego niczym echo z odległej przeszłości. Od Legendy o Tezeuszu i Minotaurze do opisów germańskiego boga Lokiego, od wyprawy Izydy w poszukiwaniu zabitego małżonka Ozyrysa do spragnionego krwi azteckiego boga Huitzilopochtliego – atlas pod redakcją Williama G. Doty’ego prezentuje i omawia główne mitologie świata. Wspaniale ilustrowany oraz opatrzony szczegółowymi mapami, „Wielki atlas mitów i legend świata” jest prawdziwym kompendium wiedzy dla każdego.
W książce znajdziecie mity i legendy: Egiptu, starożytnego Bliskiego Wschodu, Indii, Azji południowo-wschodniej, Chin, Tybetu, Korei, Japonii, Grecji, Rzymu, Celtów, Europy północnej, Europy środkowej i wschodniej, Arktyki, Ameryki Północnej, Mezoameryki, Ameryki Południowej, Karaibów, Afryki, Oceanii; a także panteon bogów i wiele innych ciekawych rzeczy.

William G. Doty jest profesorem nauk humanistycznych, dziekanem wydziału religioznawstwa na University of Alabama w Tuscaloosa w USA, pisarzem, tłumaczem i redaktorem. Ma na swoim koncie 14 książek i ponad 70 artykułów na temat religioznawstwa, antropologii, psychologii, filologii klasycznej i krytyki sztuki, wśród nich „Myths of Masculinity” (1993), „Mythography: The Study of Myths” (1986). Od 1994 redaguje nowe czasopismo „Mythosphere: A Journal for Image, Myth, and Symbol”.11 celnych komentarzyDodaj komentarz
Redaktor


Dodano: 2006-11-13
No cóż... Chyba ktoś tu przepisał notę wydawniczą...

W każdym razie i tak nie ma tu za dużo książek...
Redaktor


Dodano: 2006-11-14
Polecam tą książkę, jeśli kogoś interesują mity, bo tu jest ich i o nich dużo napisane.

O tym atlasie jest jeszcze sporo na tej stronie: http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/384969
Użytkownik


Dodano: 2006-11-27
Wcale nie przepisałam noty, najwyżej się na niej opierałam. Zresztą napisz coś od siebie o książkach, to zobaczysz, że nie jest tak łatwo...
Gość


Adrian Maximus
Dodano: 2006-12-04
Powiem tak ksiazka dobra jezeli kogos interesuja mity i legendy, ael jezeli ktos sie tym nie interesuje to czsami nie bedzie wiedzial o co biega ale jest tam wiele ciekawych i dobrze opracowanych historii.
Użytkownik


Dodano: 2007-03-30
Akurat mam tę książkę i bardzo mi się swego czasu przydała. Ogólnie lubię mitologie i trochę pojęcia o niej mam, więc raczej się nie pogubiłam. Zresztą nawet nie zauważyłam, że w ogóle można było się pogubić.Strona nie została odnaleziona!


Niestety szukana przez Ciebie strona nie została odnaleziona, czyli wystąpił znienawidzony przez wszystkich błąd 404. Istnieją dwa wytłumaczenia; możliwe, iż szukana strona została usunięta lub przesunięta, albo po prostu źle wpisałeś/aś adres URL. Ale niestety istnieje też ryzyko, iż to my coś 'sknociliśmy' (oby nie!) w kodzie strony i zakradł się tzw. "bug", czyli po polsku robal. Koniecznie daj nam o tym znać; skopiuj link z paska przeglądarki i wyślij go na adres: naczelny[malpa]histurion.pl    Wspólnie oczyśćmy histuriona ze wszelkich błędów/robaków!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.