Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Etykieta: Bizancjum

Artykuły:

Losy Bizancjum od VI wieku do I wyprawy krzyżowej

Justynian I zmarł w 565 roku. Wraz z nim prysło marzenie o odbudowie imperium rzymskiego. W niecałe trzy lata od śmierci tego władcy, w granice Bizancjum zaczęli napływać Gepidowie, Awarowie i Longobardowie. Ci pierwsi, początkowo okupywali bizantyjskie ziemie naddunajskie (starożytna Mezja), a po rozbiciu ich państwa przez Longobardów i Awarów, resztki tego ludu spustoszyły ziemie bizantyjskie u wybrzeży Adriatyku. Longobardowie nie czując się bezpiecznie w sąsiedztwie koczowniczych Awarów, wkrótce . . .Postaci:

Zoe
Zoe była bratanicą Bazylego II Bułgarobójcy, a córką Konstantyna VIII. Cesarz Bazyli wyznaczył swą bratanicę na reprezentatkę Bizancjum w planowanym sojuszu z cesartswem zachodnim. Jej małżonkiem miał być młody i ambitny cesarz niemiecki, Otton III. Jednak w chwili, gdy Zoe przybyła wraz z licznym orszakiem do Italii, okazało się, że Otton zmarł (1002). Oznaczało to, że mariaż został przekreślony. Co gorsza, przynajmniej dla młodej dziewczyny, przez kolejne dwadzieścia lat niemal zapomniano o niej. Zamknięta przez dwie dekady w cesarskim . . .
Teodora - żona cesarza Justyniana
Teodora początkowo była aktorką-tancerką, występującą na hipodromie w Konstantynopolu. Teodora miała dwie siostry, które zajmowały się tą samą profesją co ona. Jej ojciec, zajmował się tresurą zwierząt występujących na hipodromie, ale dość szybko odumarł, pozostawiając dziewczyny i ich matkę bez środków do życia. Młoda Teodora wkrótce pojęła, że zgrabne i zmysłowe ruchy jej ciała, szczególnie działają na mężczyzn, toteż poza tańcem zajmowała się uprzyjemnianiem im nocy w łożnicy. Jednym z jej kochanków był cesarski . . .

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.