Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Etykieta: cesarz rzymski

Artykuły:

Postaci:

Nerwa
Nerwa urodził się w wiosce Narni, 50 km na północ od Rzymu w arystokratycznej rodzinie, która już od pokoleń mogła szczycić się wieloma najwyższymi urzędami w Republice, a później we wczesnym Cesarstwie. Pradziadek Nerwy osiągnął konsulat za panowania Oktawiana Augusta w 36 roku p.n.e., jego dziadek natomiast dostąpił tego urzędu 15-lat później, będąc jednocześnie bliskim przyjacielem przyszłego cesarza Tyberiusza . Początki kariery Nerwy nie są nam dokładnie znane. Po . . .
Teodozjusz Wielki
W 382 roku zawarł sojusz z Gotami, wcielając ich do swej armii. W 381 roku wydał edykt, na mocy którego chrześcijaństwo stało się oficjalną religią w państwie rzymskim. Patronował również soborowi, który w 381 roku odbył się w Konstantynopolu. W 392 roku Teodozjusz zakazał wyznawania innych religii, poza chrześcijaństwem, a nieposłusznych innowierców, poddał prześladowaniom. W 395 roku podzielił cesarstwo rzymskie na dwie części, zachodnią i . . .
Klaudiusz II Gocki
O życiu cesarza Klaudiusza II Gockiego zachowało się niewiele wzmianek, w zasadzie tylko "Vita Claudii w zbiorze cesarskich biografii "Historia Augusta" stanowi najobszerniejsze ze źródeł. Jego pełne nazwisko przekazały monety oraz inskrypcje - Imperator Caesar M. Aurelius Valerius (?) Claudius Aug[ustus]. Klaudiusz urodził się około 10 maja 214 roku w Ilirii. Nie znane jest dokładne miejsce ani jego narodzenia, ani stan z którego się wywodził. Nie znana nam pozostaje kariera Klaudiusza przed wstąpieniem na tron cesarski. Zapewne poświęcił się . . .

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.