Strona główna Redakcja Współpraca Źródła historyczne Konkursy

DOŁĄCZ DO NAS!

i odkryj historię w najnowszym wydaniu

Dołącz do społeczności histurion.pl, zakładając nowe konto lub logując się poprzez portal facebook.

  • Poznaj innych miłośników historii
  • Odkrywaj historię i poznawaj dzieje postaci historycznych
  • Poznawaj historię z pierwszej ręki ściągając źródła historyczne z naszej bazy
  • Przejrzyj spersonalizowane dane historyczne, np. które postaci historyczne obchodzą z Tobą urodziny

Rejestracja
Załóż nowe kontoLUB

Załóż nowe konto zJesteś już użytkownikiem?    Zaloguj się

Zaloguj się w serwisie histurion.pl

Możesz zalogować się w naszym serwisie podając swój adres e-mail oraz hasło podane podczas rejestracji. Możesz również zalogować się poprzez portal facebook.


Nie mam jeszcze kontaZaloguj się z

Załóż nowe konto w serwisie histurion.pl

Kroniki Iony Wygnaniec

2016-06-13 | Autor: Paweł Bąkiewicz

Paula de Fougerolles jest autorką ciekawej powieści historycznej pt. Kroniki Iony. Wygnaniec wydanej przez wydawnictwo Kropla. Jest to pierwszy tom historycznego cyklu, w którym Autorka przenosi nas do VI-wiecznej Irlandii i Szkocji.Bohater powieści Colum Cille zostaje dokonuje skopiowania jedynego na Wyspach Brytyjskich manuskryptu Pisma Świętego. Za ten czyn zostaje wygnany z Irlandii na wyspę Iona, na której żyją barbarzyńskie plemiona Piktów (być może była to pierwsza w historii kara za kopiowanie).
Mieszkańcami wyspy są pogańskie plemiona Piktów, które zamordowały poprzedniego władcę wyspy. Wygnaniec (który zostanie w przyszłości Świętym) powitany przez wojownika Aedana, syna zamordowanego władcy, rozpoczyna starania, by mieszkańcy wyspy poznali religię chrześcijańską i stworzyli nowe państwo. Przedstawiona historia oparta jest częściowo na faktach historycznych, a częściowo na legendach np. o świętych zwanych Gołębiami Kościoła czy o wojowniku Aedanie – przyszłym królu Dalriady. Fakty historyczne łączą się w niej z legendami i mitem. Wielkie bitwy, wielcy bohaterowie i walka o stworzenie w pogańskiej krainie nowego chrześcijańskiego państwa. Wszystko po to, aby nowa religia zwyciężyła w walce z pogańskimi bóstwami, a cywilizacja ze starożytnością.To połączenie faktów i mitów jest bardzo udane i klimatyczne, a wartko tocząca się historia hipnotyzuje czytelnika. Wydawca opatrzył powieść przedmową Ernesta Bryll. Powieść warta polecenia dla wszystkich miłośników powieści historycznych.Czekamy na dalszą część tego pasjonującego cyklu.
Dodatkowe informacje:
Wydawnictwo: Kropla
Rok wydania: 2016
Stron: 365
Link: www.wydawnictwo-kropla.plBrak komentarzyDodaj komentarz

Wyraź swoje zdanie :

Komentujesz jako użytkownik niezarejestrowany - gość. Z tego powodu, zanim komentarz pojawi się na stronie będzie musiał zostać zaakceptowany przez naszą redakcję. Aby Twój komentarz został od razu opublikowany na naszych łamach zachęcamy do darmowej rejestracji!

Nasz facebook

Ciekawostka

Postać historyczna

Losowe zdjęcie

histurion.pl
Najnowocześniejszy polski portal historyczny

Matura 2022

Historia

Inne

Copyright © 2006-2022 by histurion.pl. Korzystając z portalu akceptujesz wykorzystanie przez nas plików cookies.